Żółty-Niebieski

Żółty-Niebieski

 

Zapraszam na otwarcie instalacji „Żółty” i „Niebieski”.

Otwarcie odbędzie się 15 listopada 2013 r. o godzinie 18:00 w Domu Kultury Rakowiec przy ulicy Wiślickiej 8.

Pozdrawiam
Helena Wawrzeniuk

hwstudio.pl

NIEBIESKI JAK SAMOTNOŚĆ
„Niebieski” to instalacja video-dźwiękowa, której główną częścią jest materiał filmowy nakręcony w przestrzeniach związanych z ulicą Złotą w Warszawie. Praca porusza temat wpływu emocji na sposób postrzegania przestrzeni.

Czas trwania instalacji: 15-17 listopada 2013 r., g.18:00 – 22:00
Miejsce: Dom Kultury Rakowiec, ul. Wiślicka 8, Warszawa

ŻÓŁTY JAK SZCZĘŚCIE
Projekt „Żółty” to instalacja świetlana, której ideą jest dodanie koloru do listopadowego pejzażu miejskiego. Instalacja tworzy przestrzeń kojarzoną ze słońcem, energią i radością. Na lokalizację pracy została wybrana niedoświetlona alejka parkowa. Alejka znajduje się w centralnej części Parku im. Z. Malickiego, który choć lubiany przez mieszkańców, niechętnie odwiedzany jest po zmroku. Szczególnie w jesienne wieczory zaułki w parku budzą lęk i obawę przechodniów przed napaścią. Instalacja „Żółty” ma odwrócić tą sytuację i pokazać jak dzięki oświetleniu można zmienić atmosferę miejsca.

Czas trwania instalacji: 15 listopada 2013 r., g.18:00 – 22:00
Miejsce: park im. Z. Malickiego w Warszawie

Instalacje są prezentowane w ramach Festiwalu Etniczne Inspiracje, którego organizatorem jest Dom Kultury Rakowiec, filia Ośrodka Kultury Ochoty w Warszawie. Oprócz instalacji na wystawie zostaną pokazane prace malarskie.

O AUTORCE
Helena Wawrzeniuk jest absolwentką wydziałów projektowych Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Politechniki w Mediolanie. W swoich pracach łączy projektowanie przestrzeni miejskich ze sztuką. Prace Heleny są silnie związane z miejscami w których mieszka i pracuje. Helena jest stypendystką Politechniki w Mediolanie, Fondazione Cariplo oraz Stypendium Artystycznego Miasta Stołecznego Warszawa. Nagrodzona I miejscem w konkursie FUTUWAWA 2012 oraz wyróżnieniem w konkursie „Designer per le Imprese” organizowanym przez Camera di Comercio di Milano.