Noc Muzeów 2016

noc_muzeow_2016Tradycyjnie już i w tym roku uczestniczymy w warszawskiej nocy muzeów (14 maja 2016 w godzinach od 19.00 do 23.00). W programie:

Wystawa 1000 zdjęć znad Wisły

Zapraszamy wszystkich na pokaz zdjęć, którego bohaterką będzie królowa polskich rzek. Slideshow przedstawia wyselekcjonowane zdjęć znad Wisły. Zdjęcia były wykonane w okresie od jesieni 2014 roku aż po wiosnę 2016. Autor ukazuje życie rzeki o wszystkich porach dnia i nocy: zachody i wschody Słońca, faunę, aktywności człowieka, panoramy miasta znad Wisły, suszę i wysoki stan wód. Cały pokaz to efekt ponad stu sesji fotograficznych od Mostu Siekierkowskiego aż po Most Śląsko-Dąbrowski. Prezentacja będzie udostępniona wielokrotnie.
Autor: Marek Ejsmond-Ślusarczyk

Wystawa malarstwa Kasi Jarugi pt. „Zabawy ze szkłem”

Cykl obrazów, który zatytułowałam „Zabawy ze szkłem”, to sceny przedstawiające postaci dzieci w otoczeniu geometrycznych układów linii i plam. Figurą dominującą jest trójkąt, a linie wyznaczające kolejne figury odwołują się do spękań. Sylwety dzieci wykonane są przy pomocy szablonu, mocne i wyraźnie oddzielające się od tła. Sceny zabawy z pozoru wydają się być niewinnymi dziecięcymi figlami, ale czy dzieci wiedzą czym się bawią? Czy beztroskie dotykanie tłuczonego szkła zawsze dobrze się kończy?

Wystawie będą towarzyszyć warsztaty „Zabawy ze szkłem”

Szablon jako wypowiedź street artowa, ciekawie współgra również z malarstwem. Proste lub bardziej skomplikowane wzory dodają nowych znaczeń i podkreślają kontrasty plam barwnych. Uczestnicy warsztatu będą mieli okazję bliżej przyjrzeć się technice odbijania przez szablon.

Wycięte wzory przy pomocy wałka z farbą i sprayów będziemy wspólnie przenosić na papier, lub na inne podkłady, które ze sobą przyniesiecie (kawałki tkanin, torby, koszulki). Przy pomocy szablonu spróbujemy stworzyć nieszablonowe prace.
Warsztaty prowadzi: Kasia Jaruga