Marta Rutkowska


mail: marrut19@wp.pl

Studia na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. R. Ziemskiego, równolegle zdobywała umiejętności ilustratorskie w pracowni prof. J. Stannego, oraz ceramiczne w pracowni prof. A. Myjaka.

Dyplom uzyskała w roku 1996 w tym okresie ukończyła studium pedagogiczne pod kierunkiem prof. S. Kościeleckiego.

Od 1997 współpracowała jako ilustrator z magazynami:
„Claudia”, „Jestem”,  „Ładnie mieszkać”,  „Dziecko”, „Votre Beaute”,  „Twój Styl”.
W roku 2007 ukończyła studia podyplomowe na wydziale grafiki komputerowej w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie.

Brała udział w wystawach m.in.:”Książka-ilustracje” w Bibliotece Narodowej oraz wystawie „Bookmorning”, która była również eksponowana w latach 98–99 w Budapeszcie i Monachium.

W roku 1994 prace Marty Rutkowskiej były pokazywane w galerii „Europejskiej” w Nowym Jorku.  W 1990 jej prace były eksponowane
we Francji w Grenoble, w zamku Montavie – w galerii Mme. Genvieve de Gaudemarie.

Udział w wystawie pt. „Dyplomy 96″ w galerii Studio w PKiN w Warszawie.

Wystawy zbiorowe: ” „Spotkania 2″ – galeria Wodozbiór w Łazienkach Królewskich (2008).„Artyści Zmagazynowani”, Galeria Stołecznego Klubu Garnizonowego D.W.P. Warszawa (2009).”Artyści Zmagazynowani”, Galeria „Zadra” Warszawa (2012)

Współpracowała jako plastyk-grafik i instruktor Warsztatów Edukacji Twórczej z: Konstancińskim Domem Kultury, Wolskimi Placówkami Edukacji Kulturalnej, Młodzieżowym Domem Kultury Ochoty.

Od roku 1997 prowadzi Warsztaty Edukacji Twórczej dla młodzieży
w filiach Ośrodka Kultury Ochota; Klubie Nauczyciela, Centrum Artystycznym „Radomska 13” i obecnie w Magazynie Sztuk.

Marta Rutkowska to autorką i realizatorką projektu kampanii reklamowej programu edukacyjnego „Eurodziecko” (program edukacyjny, projekty logo, folder, wystawa fotografii, baner reklamowy akcji „Eurodziecko”).


Zobacz galerię