Archiwa kategorii: Zajęcia dla młodzieży i dorosłych

Od realizmu do abstrakcji

 

 

Dzień Godziny Odpłatność Pracownia
Środa  11.00-14.00 100 zł za miesiąc Malarska małą
INSTRUKTOR: MAREK EJSMOND-ŚLUSARCZYK Tel. 0 501 718 601

Zajęcia malarskie pod tytułem Od realizmu do abstrakcji to warsztaty mające na celu kompleksowe zapoznanie uczestnika z drogą jaką należy pokonać do świadomej kreacji malarstwa abstrakcyjnego poprzez poszczególne etapy; od realistycznego przedstawienia, deformację malarską, dla której podstawą jest realny obraz, poprzez daleko posuniętą syntezę, aż po czystą abstrakcję. Zajęcia będą podzielone na 4 etapy po 4 godziny, w czasie których podane zostaną procesowi odrealnienia wybrane przez uczestnika tematy: własne zdjęcia, kompozycje realistyczne (pejzaż, martwa natura, model ludzki) i inne prace figuratywne. Po zakończeniu cyklu 4 spotkań proces ulega powtórzeniu, ale punktem wyjścia jest inny motyw realistyczny. Zajęcia trwają od października do czerwca – 9 miesięcy. Efektem końcowym będzie cykl prac abstrakcyjnych plus prace tworzące drogę przemiany od realizmu do abstrakcji (około 30 obrazów w pełnym toku zajęć). Dzięki takiej formule zajęć uczestnik będzie mógł w przyśpieszonym czasie poznać rozwój i formowanie się stylów malarskich artystów nowoczesnych, np.: Henri Matisse i mieć szansę rozwoju własnego stylu. Przy okazji zajęć będzie można zgłębić różne techniki malarskie: temperowa, akrylowa, olejna, mieszane.

Przykład:

1 zajęcia: w czasie 4 godzin malujemy pejzaż na podstawie zdjęcia zrobionego w ramach zadania przez każdego z uczestników. Powstaje obraz realistyczny.

2 zajęcia: na podstawie obrazu i zdjęcia obrazu tworzymy obraz przetworzony poprzez zwiększenie ekspresji, uproszczenie brył, modyfikację kolorystyki. Tak, jak np.: kubizm, pointylizm czy fowizm.

3 zajęcia: następuje dalsza modyfikacja/synteza obrazu poprzez redukcję kolorystyczną i dalsze uproszczenie pejzażu, który jest nadal rozpoznawalny.

4 zajęcia: obraz zostaje pozbawiony wartości literackich, plamy barwne tracą znaczenie. Zaczynamy na ich podstawie luźno komponować płaszczyznę obrazu, ciągle modyfikując także kolorystykę dzieła.

Architektura i pejzaż miejski – perspektywa dla artystów

 

Dzień Godziny Odpłatność Pracownia
 Wtorek 12.00-15.00 100 zł za miesiąc (12.00-15.00, za pojedyncze zajęcia 30 zł)

 

 Malarska duża
   
INSTRUKTOR: OLGA PROKOP-MIŚNIAKIEWICZ
 * opłata uwzględnia materiały: bristol, ołówki, węgiel, tempery

Charakterystyka zajęć: architektura i pejzaż miejski godz. 12.00-15.00

Zajęcia dla osób, które chcą poznać tajniki zastosowania perspektywy w malarstwie i rysunku. W zajęciach mogą brać udział zarówno początkujący jak i doświadczeni twórcy. Znajomość zasad perspektywy pozwala prawidłowo zbudować przestrzeń w obrazie i uniknąć takich błędów jak „walące się budynki”, „rzeka płynąca do góry” czy „fruwająca ławeczka”. Zastosowanie perspektywy niezbędne jest przy malowaniu zarówno skomplikowanych brył budynków zabytkowych jak również prostych form architektury współczesnej. Czytaj dalej

Akwarela

 

brak miejsc

Dzień Godziny Odpłatność Pracownia
Poniedziałek Grupa I: 11.00-13.00 70 zł za m-c Malarska podwójna
Grupa II: 13.15-15.15 70 zł za m-c Malarska podwójna
Czwartek Grupa I: 11.00-13.00 70 zł za m-c Malarska podwójna
Grupa II: 13.15-15.15 70 zł za m-c Malarska podwójna
Piątek Grupa I: 10.00-12.00 70 zł za m-c Malarska podwójna
Grupa II: 12.15-14.15 70 zł za m-c Malarska podwójna
INSTRUKTOR: JOANNA SUŁEK-MALINOWSKA

Czytaj dalej

WOLNA PRACOWNIA

 

Dzień Godziny Odpłatność Pracownia
Czwartek

Piątek

10.00-14.00 20 zł za wejście Malarska duża
BEZ INSTRUKTORA

Czytaj dalej