Art Fresh Festival 2

Art Fresh Festival 2ART FRESH FESTIVAL odbędzie się 6 marca 2011 w godzinach od 12.30 do 20.00 na parterze hotelu Sheraton w Warszawie. W godz. 11.30 – 12.30 wejście za okazaniem zaproszeń.Jest to już druga edycja festiwalu organizowanego przez American Friends in Warsaw (www.afw.waw.pl) i Hotel Sheraton, który stał się mecenasem młodych polskich artystów. ART FRESH ma na celu promocje młodej polskiej sztuki w środowisku obcokrajowców mieszkających na stałe w Polsce (expats). Wystawa z możliwością zakupu prac artystów, cieszyła się wielkim powodzeniem w zeszłym roku. Ponieważ wystawa ta ma charakter otwarty, przyszli na nią nie tylko obcokrajowcy ale także liczni warszawiacy.

Główną salę „Balową” hotelu Sheraton odwiedziło ponad 1500 osób. Widząc powodzenie ART FRESH w zeszłym roku, Hotel Sheraton udostępnił tym razem wszystkie sale recepcyjne. Dzięki temu AFW zaprosiło 75 młodych artystów. Z drugiej strony zostali zaproszeni przedstawiciele galerii zagranicznych, którzy zapoznają się z młodą polską sztuką a młode talenty będą miały szanse wypłynąć na szerokie międzynarodowe wody.

To artystyczne wydarzenie, pomyślane jako festiwal sztuki, w swojej formie odnosi się do corocznych imprez organizowanych w amerykańskich miastach i przedmieściach, gdzie artyści prezentujący swoje dzieła nawiązują dialog z publicznością. W czasie ART FRESH artyści będą opowiadali o swoich pracach i o sztuce, która tworzą.Art Fresh Festival 2

Będzie tu można zobaczyć, a zarazem i kupić bezpośrednio od artystów, malarstwo olejne, akwarele, rysunki, grafiki, fotografie artystyczna, rzeźbę we wszystkich jej formach, biżuterię, ręcznie malowany jedwab i wiele innych małych dzieł sztuki.

W AFF weźmie udział 75 młodych artystów reprezentujących różne style, szkoły i środowiska artystyczne. Można powiedzieć, że będzie tu reprezentowana cała młoda elita artystyczna Warszawy i nie tylko. Będą tu absolwenci i studenci ostatnich lat Akademii Sztuk Pięknych, Europejskiej Akademii Sztuki, członkowie wielu organizacji artystycznych takich jak, „Front Sztuki” czy „Magazyn Sztuk” filia Ośrodka Kultury Ochoty, a także wielu artystów niezrzeszonych.

Niektórych artystów będzie można zobaczyć przy pracy, a inni będą prowadzić warsztaty rysowania dla dzieci. Jest to impreza dla całej rodziny gdzie dzieci będą zajęte rysowaniem, a w tym czasie dorośli będą mogli cieszyć się obcowaniem ze sztuką. Mamy nadzieję, że kontakty, które artyści nawiążą na festiwalu, zaowocują późniejszymi odwiedzinami w ich pracowniach i na ich wernisażach.

Dodatkową atrakcją będzie wystawa prac artystycznych uczniów szkoły Amerykańskiej, Brytyjskiej i Francuskiej, a także od tego roku Społecznego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Ingmara Bergmana.

ART FRESH festiwal organizowany jest społecznie przez organizację American Friends in Warsaw oraz samych artystów, przy współudziale wielu sponsorów takich jak, Hotel Sheraton czy Warszawska Szkoła Reklamy.

Młodzi twórcy chcą stworzyć ciekawą i nowatorską imprezę, która wpisze się na stałe do kulturalnego kalendarza stolicy.