Art Fresh Festival

artFresh 2010 Art Fresh Festival

Festiwal odbędzie się 14 lutego 2010 roku w godzinach od 11.30 do 20.00 w sali balowej Hotelu Sheraton (w godz. 11:30 – 12:30 wejście za okazaniem zaproszeń).

„AFF” organizowany jest przez organizację American Friends in Warsaw (www.afw.waw.pl) i ma na celu promocję młodej, polskiej sztuki w środowisku obcokrajowców mieszkających na stałe w Polsce (expats). To wydarzenie artystyczne pomyślane jest jako festiwal sztuki, w swej formie odnoszący się do corocznych imprez organizowanych na przedmieściach metropolii amerykańskich. Artyści prezentujący swoje dzieła będą nawiązywali dialog z odbiorcami – chętnie opowiedzą o sobie i sztuce, jaką uprawiają, niektórych podpatrzeć będzie można przy pracy, inni, poza prezentacją głównego przedmiotu swojej twórczości, przygotują także mniejsze, artystyczne wytwory: biżuterię, pocztówki, akwarele, ręcznie malowane, jedwabne chusty itp. W czasie wystawy będzie można nabyć prace bezpośrednio od artystów.

Dodatkową atrakcją będzie wystawa rysunków uczniów szkół Amerykańskiej, Brytyjskiej i Francuskiej, znajdujących się w Warszawie i Konstancinie, którą oglądać będzie można w hollu przed salą balową.

Całe wydarzenie, mimo iż skierowane jest głównie do obcokrajowców mieszkających w Polsce, nie będzie ograniczało się tylko do zaproszonych gości. Od godziny 12:30 festiwal będzie już całkowicie otwarty dla szerokiej publiczności.

artFresh 2010 - plakatW „AFF” weźmie udział 40 artystów reprezentujących różne style, szkoły i środowiska artystyczne. Będą to m. in.: absolwenci polskich Akademii Sztuk Pięknych i Europejskiej Akademii Sztuk, członkowie organizacji artystycznych „Frontu Sztuki” (zrzeszającego głównie absolwentów warszawskiej ASP) i Magazynu Sztuk, a także obecni studenci warszawskiej ASP.

Mamy nadzieje, że w czasie wystawy nawiążą się bliższe znajomości między twórcami a odbiorcami sztuki, które zaowocują dalszymi kontaktami, jak np. indywidualne spotkania w pracowniach malarskich czy zaproszenia na wernisaże.

„Art Fresh Festiwal” jest organizowany społecznie przez członków AFW, a Hotel Sheraton nieodpłatnie użycza w tym celu największą salę ( „Balową”). Młodzi twórcy ze swej strony zobowiązali się uczynić „AFF” ciekawą i nowatorską imprezą, która być może wpisze się na stałe do kulturalnego kalendarza stolicy.