Artystyczne Stragany Ochoty

Artystyczne Stragany Ochoty - plakatPlac Narutowicza, 13 września 2009 (niedziela), godz. 14.00 – 18.00

Zarząd Dzielnicy Ochota m. st. Warszawy zaprasza na „Artystyczne Stragany Ochoty”, organizowane w ramach cyklu „Spotkania na Narutowicza”.

Artystyczne Stragany Ochoty będą prezentacją artystów plastyków związanych z dzielnicą oraz galerii sztuki działających na Ochocie.
Swoją obecność zapowiedzieli Apolonia Kurcewicz-Krystyniak, Albert Krystyniak, Andrzej Tadeusz Kotkowski, Igor Yelpatov, a spośród ochockich galerii: Stara Ochota, Galearnia, Magazyn Sztuk, Myśliwska, BP, Apollon i Cafe Filtry.
Na skwerze otoczonym pętlą tramwajową zostaną ustawione namioty, które przybiorą charakter galerii artystycznych pokazujących dzieła sztuki i w których będzie można podziwiać przykłady malarstwa, rysunku, grafiki, rzeźby, ceramiki jak również sztuki użytkowej czy starych mebli.

W trakcie imprezy będzie można napić się dobrej kawy w artystycznej kawiarence, a wyjątkową atmosferę podkreśli towarzysząca wydarzeniu muzyka w wykonaniu kwartetu instrumentów dętych Arundo. W składzie zespołu są tak znakomici muzycy jak saksofonistka Alina Mleczko, oboista – Tytus Wojnowicz, klarnecista – Romuald Gołębiowski i fagocista – Leszek Wachnik. Będzie można słuchać opracowań najbardziej znanych utworów muzyki klasycznej, standardów jazzowych i utworów skomponowanych na taki właśnie skład instrumentów.

Na scenie będą również odbywać się spotkania z artystami plastykami uczestniczącymi w wydarzeniu i przedstawicielami ochockich galerii.

Artystyczne Stragany Ochoty stworzą rzadką okazję do bezpośrednich spotkań z artystami plastykami, przybliżą bogactwo kultury dzielnicy i pozwolą zrelaksować się przy dobrej muzyce i kawie w otoczeniu pięknych przedmiotów.