Art Fresh Festival V

Art Fresh Festival 2014

23 marca 2014 w godzinach 12.00-19.00, hotel Sheraton.

Zapraszamy na kolejną, piątą, edycję „Art Fresh Festival„.

60 razy Sztuka – 60 times Art

Art Fresh Festival po raz piąty przeistacza sale balowe Sheraton Warsaw Hotel w salon młodych twórców.

Jak co roku, festiwal jest okazją do wzmocnienia relacji między odbiorcami, a twórcami sztuki.

Tegoroczne spotkanie kontynuuje tradycję prezentacji młodych artystów na początku kariery, ale również otwiera swoje podwoje autorom doświadczonym, profesjonalistom uznanym w Polsce i zagranicą. Art Fresh Festival V jest dzięki temu uprzywilejowanym miejscem spotkań z kuratorami, marszandami, kolekcjonerami, z osobami wrażliwymi na sztukę. Formułą festiwalu pozostaje różnorodność wypowiedzi twórczej, jak też jej dostępność dla szerokiej publiczności. Art Fresh prezentuje duży przekrój zarówno gatunkowy, stylistyczny, jak i cenowy. Goście zobaczą prace sześćdziesięciu artystów, klasyczne techniki malarskie, graficzne, rzeźbę, fotografię, nowe media.

Piąta edycja wyróżnia się nową aranżacją i większym rozmachem. Nowością są prace Anny Wysockiej, twórczyni imponujących obiektów, które, choć spawane ze stalowych elementów, mają finezję brabanckiej koronki. Wystawione będą również wielkoformatowe fotografie w eksperymentalnej technice Beaty Bajno. Po raz kolejny młodsi i starsi odwiedzający będą mogli zachwycić się kolorowymi pluszakami Kiziu-Miziu Doroty Godhlewskiej, zestawionymi z lalkami Moniki Szambelan Althamer, których ubiorów nie powstydziłaby się modna młodzież.

Na wejściu odwiedzających powita „Prolog”: wystawa prac artystów, którzy organizują i koordynują tegoroczną edycję wydarzenia. Wystawa jest premierową inicjatywą w ramach Art Fresh Festival, który w tym roku odbywa się w odnowionych wnętrzach hotelu.

Wartościowym dodatkiem do festiwalu będą również warsztaty i pokazy graficzne dla dzieci, młodzieży i dorosłych prowadzone przez artystkę graficzkę Iwonę Cur, założycielkę warszawskiej pracowni Kwadrat.

Zobacz katalog: Art Fresh Festival V (2014) (.pdf)


ART FRESH FESTIVAL V

oraz imprezy towarzyszące

23 marca 2014 od 12:00 do 19:00, WSTĘP WOLNY

Sheraton Warsaw Hotel przy pl. Trzech Krzyży, ul. Bolesława Prusa 2, Warszawa

artfreshfestival.pl