Granice Akwareli

Akwarele zaproszenie„Granice Akwareli…” wernisaż wystawy odbędzie się 13 lutego 2015r, o godzinie 18.00 w Bielańskim Ośrodku Kultury ul. Goldoniego 1.

Artystki są członkiniami Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków. Iwona Gałaj uczęszczała, a Barbara Koźmik nadal jest uczestniczką zajęć rysunku i malarstwa w Bielańskim Ośrodku Kultury. Wszystkie artystki łączą warsztaty akwareli pod kierunkiem Joanny Sułek-Malinowskiej i plenery organizowane przez Magazyn Sztuk – filię Ośrodka Kultury Ochoty.

Czym dla każdej z artystek jest akwarela:

Anna Dyląg: „Akwarela dla mnie to obcowanie z magią światła i koloru. Lubię tę technikę za jej lekkość i praktycznie nieograniczone możliwości przedstawienia tego , co realne i nierealne.”

Iwona Gałaj: „Jest pomysł, szkice i plan działania, a tymczasem podczas pracy, pojawiają się znaki i plamy, które go weryfikują. Zmuszają do poszukiwania nowych rozwiązań, do eksperymentowania. Każdy obraz akwarelowy, to fascynująca podróż w kierunku…”

Barbara Koźmik: „Nałożona na papier pastelowa mgła pozwala wydobyć niuanse światła, koloru, nastrój jakiejś nieodgadnionej tajemnicy. To niebywała przyjemność, ciągle na nowo odkrywać jej tajniki.”

Katarzyna Pałczyńska: „Wyzwanie i duża przyjemność malowania. To technika „nieobliczalna” i często efekt końcowy jest zaskakujący.”

Teresa Różańska-Orłowska: „Akwarela jest dla mnie lekarstwem na codzienność i troski życiowe”.