Warsztaty fotografii cyfrowej

Warsztaty fotograficzne
Podstawy fotografii cyfrowej w teorii i praktyce

Prowadzący: Vladimir Superina, Narodno sveučilište Dubrava, Zagrzeb, Chorwacja

O prowadzącym:
Artysta fotograf. Członek klubów i stowarzyszeń fotograficznych: Fotogard, Zagi Photo and Photo Club Zagreb. Brał udział w dwóch wystawach indywidualnych i ok. 10 zbiorowych. Obecnie przebywa na emeryturze, rozwija swoje pasje, stawia sobie coraz to nowsze wyzwania. W tym roku ogromną przygodą ma być dla niego przyjazd do Polski, gdzie jako wolontariusz przez cały wrzesień będzie prowadził warsztaty w Ośrodku Kultury Ochoty. Bardzo chce się nauczyć polskiego i poznać naszą kulturę.

O warsztatach:
Podczas warsztatów dowiecie się jak posługiwać się aparatem i jak wykorzystać jego wszystkie możliwości. Doradzimy wam czym kierować się w wyborze aparatu dla siebie. Dowiecie się, jak dobrze sportretować drugą osobę, jak uchwycić miasto nocą, jak oddać nastrój miejsca, które odwiedzamy, czy dynamizm ulic, którymi się poruszamy. Ponadto, poznasz różnicę pomiędzy fotografią tradycyjną, a nowymi technologiami wytwarzania obrazu i nauczysz się obróbki zdjęć.
Na zakończenie warsztatów przewidziana jest wystawa prac uczestników.
Na 18 godzin warsztatu składa się 6 spotkań po 3 godziny + wernisaż prac.

Uczestnicy:
Fotografia jest dla każdego, dla tego też zapraszamy uczestników w każdym wieku.

Materiały:
Prosimy o zabranie ze sobą swojego aparatu. Tego, który macie w domu i którym chcecie fotografować. Nieważna jest marka czy model. Ważne, żebyście nauczyli się wykorzystać możliwości swojego sprzętu. Mile widziane są również własne notebooki z programem Adobe Photoshop CS4.

Ważna informacja:
Zajęcia prowadzone będą przez chorwackiego wykładowcę. Językiem wykładowym będzie język angielski. Zapewniamy tłumaczenie na język polski.
W razie potrzeby i na prośbę uczestników wykładowca zapewnia dostosowanie się do innego przebiegu warsztatu.

Termin:
Warsztaty będą trwały w terminie 12- 27 września.
1 grupa: wtorki i czwartki w godz. 18.00 – 21.00
2 grupa: środy i piątki w godz. 18.21
Zajęcia wtorkowe, czwartkowe i piątkowe będą się odbywały w Ośrodku Kultury Ochoty przy ul. Grójeckiej 75, zaś zajęcia środowe w Magazynie Sztuk przy ul. Radomskiej 13.

Zapisy:
Prosimy o zapisy mailowe pod adresem katarzyna.skowron@oko.com.pl lub numerem telefonu 22 822 74 36 i 506 050 214. Zapisy przyjmujemy od 20 sierpnia. Ilość miejsc ograniczona.

Warsztaty realizowane są w ramach projektu „Senior clubbing in Poland and Croatia“.
Więcej informacji o projekcie znajdziecie na stronie
www.oko.com.pl/senior_clubbing_in_poland_and_croatia_%282010_-2012%29-s184,52.html


Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.

This project has been funded with support from the European Commission. This publication [communication] reflects the views only of the author, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein.

dgeik