10 urodziny Magazyny Sztuk

zaproszenie15 października 2005 r. powstała na mapie Warszawy nowa pracownia plastyczna…

Magazyn Sztuk – filia Ośrodka Kultury Ochoty powstał 10 lat temu. Impulsem do jego stworzenia była chęć edukacji plastycznej w miejscu do tego specjalnie przeznaczonym i ukierunkowanym na indywidualny rozwój każdego z uczestników.Szeroki wachlarz zajęć obejmuje warsztaty malarstwa i rysunku dla młodzieży, dorosłych i seniorów. Posiadamy w swojej ofercie również zajęcia dla dzieci oparte o nowoczesne formy ekspresyjnej sztuki. Wzbogaciliśmy naszą ofertę o kursy hobbystyczne: batik,  malarstwo na jedwabiu. Do naszej pracowni uczęszcza około 120 uczniów, którzy działają w 15 różnych sekcjach.

Poza kursami stacjonarnymi oferujemy też wyjazdy plenerowe na terenie Polski i Unii Europejskiej. Część z nich mogliśmy realizować dzięki zdobytym funduszom europejskim. Pozwoliło nam to na wymianę doświadczeń środowiska artystycznego Warszawy, Polski i Europy.

Obok silnie działającej sfery edukacyjnej, prężnie rozwijamy się również wystawienniczo. Głównym celem tej aktywności jest prezentacja dokonań twórczych uczestników naszych zajęć oraz instruktorów. Cały czas jesteśmy nastawieni na rozwój, poszerzanie oferty i samodoskonalenie.

Od kilku lat jesteśmy partnerem Art Fresh Festival, gdzie prezentujemy nasze dokonania. Liczne wystawy pozwalają nam stale poszerzać grono naszych beneficjentów.

Magazyn Sztuk stał się rozpoznawalną marką wśród najważniejszych warszawskich pracowni plastycznych. Jest postrzegany jako miejsce łączące profesjonalizm, z wysokim poziomem nauczania i rodzinną atmosferą.

Z dumą obserwujemy, jak wkład pracy naszych instruktorów przekuwany jest w sukcesy i co najważniejsze –  w ogromną satysfakcję twórczą uczniów.

Każdy, komu bliskie jest obcowanie ze sztuką może nas odwiedzić, gdzie w przyjaznej atmosferze pozna tajniki malarstwa, rysunku, batiku innych form plastycznych. Dzięki naszemu zaangażowaniu i profesjonalizmowi każdy amator może poczuć się artystą.

Magazyn Sztuk jest miejscem z duszą- duszą artystyczną, gdzie każdy może rozwijać swoje pasje plastyczne w rodzinnej i twórczej atmosferze.

Z okazji dziesięciolecia życzę Wam – pielęgnujcie to miejsce i wzbogacajcie dobrą energią waszych uczniów i instruktorów.

Bożena Majewska

Dyrektor Ośrodka Kultury Ochoty