V urodziny Magazynu Sztuk – „Artystyczny Magazyn” z cyklu „Czucie”

Z okazji V urodzin Magazynu Sztuk filii Ośrodka Kultury Ochoty odbyła się wystawa fotografii Piotra Borsuka pt. „Artystyczny Magazyn” z cyklu „Czucie”.
Czas i miejsce wystawy:
od 14.10.2010 r. do 10.11.2010 r. – Centrum Artystyczne Radomska 13,
ul. Radomska 13
( wystawa czynna od poniedziałku do piątku od 10.00-18.00)

Piotr Borsuk

Biolog molekularny, v-ce dyrektor Instytutu Genetyki i Biotechnologii, Członek Zarządu Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, redaktor naczelny „Biologii w Szkole”, członek Komitetu Głównego Olimpiady Biologicznej, itd., itp. Poza tym w wolnych chwilach, jeśli je w ogóle mam, fotografuję i tu moje drogi krzyżują się z organizacją niezwykłą… ze Stowarzyszeniem Free Art!

Z przyczyn służbowych, ale również rekreacyjnie dużo podróżuję. Służbowo do krain wiecznego lodu, Antarktyki i Arktyki. Dzięki temu mam możliwość fotografowania miejsc niezwykłych, czego owocem były moje indywidualne wystawy fotografii fiordu Hornsund na Spitsbergenie. Fascynuje mnie możliwość rejestrowania obrazów wywołujących uczucia. Obrazów nie tylko opisujących miejsce lub sytuację, ale penetrujących głębiej w naszą świadomość. Owocem prób rejestracji uczuć była wspólna z Jackiem Beymem wystawa zdjęć wykonanych na Rogalińskich łęgach, pod wspólnym tytułem „Stara Baśń”. Wystawa pt. Artystyczny Magazyn, jest pierwszym elementem cyklu „Czucie”, którym staram się pokazać, co, moim zdaniem, dzieje się, gdy Twórca, w tym wypadku malarz, kształtuje materię.