Spotkania 3

Magazyn Sztuk to nie tylko punkt na kulturalnej mapie Warszawy, to przede wszystkim idea, myśl, z której powstało miejsce służące dzisiaj każdemu, kto zechce je odnaleźć, przestąpić jego próg i wtopić się w atmosferę rodzinnego spokoju wypełnionego artystyczną wrażliwością ludzi z wizją.

Co zainspirowało twórców Magazynu Sztuk? Nieodparta potrzeba pokazania ludziom innej, piękniejszej rzeczywistości, uwrażliwienia ich na otaczające piękno, zarażenia ich własną pasją; pasją dekorowania swojego życia wspaniałymi zestawieniami lekkich przedmiotów, nazywanych powszechnie obrazami.
Magazyn Sztuk to dwie pracownie, dwadzieścia trzy sztalugi, kilku instruktorów, kilkudziesięciu uczniów i setki obrazów. Niby niewiele, właściwie prawie nic, ale to tylko pozory małości, ponieważ razem tworzą olbrzyma, który każdego dnia rośnie w siłę i nie poddaje się szarości zwykłego dnia.
Wchodząc do pracowni ludzie, zostawiają za progiem swój wiek, swoje problemy, stresy, wszystko co przeszkadza żyć. „Ubierają się” w artystę i oddają temu miejscu hołd pociągnięciami pędzla. Magazyn Sztuk to wyjątkowość sama w sobie, to duch, który raz wpuszczony w serce już zawsze będzie odmieniał jego właściciela. Serca wypełnione sztuką i potrzebą piękna!
Wystawa „Spotkania 3” jest… zejściem się w pół drogi wizji i jej urzeczywistnienia.

Wernisaż wystawy „Spotkania 3”
4 grudnia 2009, godz. 19.30
Dom Kultury „Praga” – Praskie Centrum Wystawowe
ul. Dąbrowszczaków 2

Wystawa czynna w dniach 4 do 29 grudnia 2009 r., od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00.