V Poplenerowa Wystawa Malarstwa i Ceramiki Pracowni Plastycznych

W samo południe 14 listopada 2009 r. w Instytucie Podstawowych Problemów Techniki Polskiej Akademii Nauk odbył się wernisaż V Poplenerowej Wystawy Malarstwa i Ceramiki Pracowni Plastycznych skupionych wokół Ośrodka Kultury Ochoty i jego filii.W wystawie wzięło udział 65 artystów różniących się wiekiem, miejscem pochodzenia, wykształceniem ale posiadających wspólna pasję, którą dzięki takim miejscom, jak Magazyn Sztuk czy Pracownia Ceramiki „Angoba” mogą rozwijać. Od razu na wystawie uderza niezwykłe zderzenie: surowość pomieszczenia o betonowo szklanych ścianach, podkreślonych chromowanymi konstrukcjami contra przepych prac malarskich i ceramicznych eksponowanych na wystawie. Dotknięcie sztuki i nauki. Swoista współgra dwóch żywiołów w tej samej przestrzeni dała ciekawy efekt, mocno wpływający na odbiór wystawy. Wyraźnie bowiem odczuwało się, że nauka i sztuka to dwie bratnie dusze, które łączy zdolność interpretacji zjawisk, które otaczają nas na co dzień, choć nie zawsze do końca jesteśmy ich świadomi. Dopiero naukowiec lub artysta potrafi wydobyć subtelności fizycznej lub duchowej rzeczywistości, na swój sposób ją zinterpretować i oddać światu w postaci dzieła naukowego lub dzieła sztuki.
Mamy nadzieję, że ta wystawa nie pozostanie wyłącznie incydentem, o którym szybko się zapomni. Mam nadzieję, że Ochota doczekała się mecenasa sztuki w postaci Polskiej Akademii Nauk przy ul. Pawińskiego.
Szczególnie pragniemy podziękować dyrektorowi IPPT, Profesorowi Andrzejowi Nowickiemu oraz Katarzynie Parkitnie za pomoc w organizacji wystawy.

Wystawę czynna od 14 listopada do 15 grudnia 2009 r. (poniedziałek-sobota w godz. 10.00-18.00)
ul. Pawińskiego 5B.