Małgorzata Burcicka-Kozieł

Malarstwo zawsze było mi bliskie, a od kilku lat stało się moją pasją, której poświęcam każdą wolną chwilę. Swoją przygodę z malarstwem rozpoczęłam w pracowniach kierowanych przez Renatę Szymanowską i Krzysztofa Dzienkiewicza. Maluję w technice oleju, akrylu i akwareli; fascynuje mnie kolor i światło. Tematyka moich prac jest szeroka w zależności od źródła inspiracji. Brałam udział w wielu plenerach malarskich, jestem również uczestnikiem licznych wystaw zbiorowych i konkursów.

Od roku 2012 jestem członkiem Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków.

Swoje umiejętności doskonalę w pracowni malarskiej Magazyn Sztuk, pod kierunkiem Joanny Sułek-Malinowskiej i Jacka Malinowskiego. Do Magazynu Sztuk trafiłam trzy lata temu, poleciła mi tę pracownię koleżanka, która uczęszczała na warsztaty z akwareli prowadzone przez Joannę Sulek-Malinowską. Od tego czasu uczę się akwareli – tej najtrudniejszej ze wszystkich technik malarskich. Joanna zdradza nam swoje tajniki malowania farbami wodnymi w pracowni i na profesjonalnie zorganizowanych plenerach malarskich w Radziejowicach.

Technikę oleju i akrylu doskonalę na warsztatach malarstwa sztalugowego i eksperymentalnego, które prowadzi Jacek Malinowski. Poznaję techniki stosowane w malarstwie nowoczesnym i abstrakcyjnym.

Udział w pierwszym plenerze w Kamieńczyku z Jackiem pod hasłem fowizm otworzył mi całą paletę barw i szaleństwo koloru. Dzięki Joannie i Jackowi dostałam szansę na zaprezentowanie swoich prac na pierwszej, indywidualnej wystawie zatytułowanej Kwiatowy zawrót głowy„.