Andrzej Biczewski – akwarela

Biczewski Andrzej - akwarele.jpgWernisaż wystawy odbędzie się 9 maja 2015r o godz. 17.00 (Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75).

Wystawę można zwiedzać do 30 maja 2015 r. (pn-pt. w godz. 9.00-20.00).

Maluję od 1981 r. Wtedy zacząłem pracować w galerii, poznałem środowisko artystów i sam zacząłem malować. Początkowo malowałem farbami olejnymi , później farbami akrylowymi. Swoje prace wystawiałem w Galerii Plenerowej na Starym Mieście w Warszawie. Jestem członkiem Stowarzyszenia Artystów Plastyków „Starówka”.

Od „zawsze” fascynowała mnie technika akwarelowa. Będąc pod wrażeniem akwarel autorstwa Jana Gołębiewskiego, Kazimierza Twardowskiego i Bartłomieja Michałowskiego, zacząłem malować tą techniką (rok 2000). Przez trzy tygodnie, codziennie malowałem akwarelę w rozmiarze 40x60cm. Mówiłem wówczas, że dzień bez akwareli to dzień stracony. W latach 1999-2009 pracowałem w poradni zdrowia jako terapeuta i mój kontakt z farbami olejnymi i akrylami stał się mniej intensywny (ale tylko trochę mniej J). W 2009 roku wróciłem do malowania akwarelami. Stwierdziłem, że jest to „moja” technika , że w tej technice najpełniej się wyrażam. Po dwóch latach malowania (ok. 600 akwarel) poczułem że przestaję się rozwijać, zatrzymałem się w miejscu. Zrozumiałem, że potrzebuję wzmocnić swój warsztat rysunku. Przez rok uczęszczałem na zajęcia w Pracowni DOMIN. W 2013 roku doświadczyłem kolejnego kryzysu w tworzeniu, był on związany i z rysunkiem, i z akwarelą. Poszukując sposobów na wyjście z impasu, trafiłem do MAGAZYNU SZTUK – na zajęcia z akwareli z Joanną Sułek- Malinowską i zajęcia z rysunku z Jackiem Malinowskim, oraz na zajęcia z rysunku prowadzone przez Rajmunda Gałeckiego.

W akwareli fascynuje mnie przenikanie barw, lekkość, przezroczystość oraz nieprzewidywalność. Tworzenie obrazu tą techniką jest dla mnie podróżą od nieprzewidywalności do budowania całości.

podpis ANDRZEJ BICZEWSKI