Beata Bliźniewska-Dzik

Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie i Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie- wydział Wychowanie Plastyczne.

Od 1991 roku współpracuje z Ośrodkiem Kultury Ochoty. Prowadziła zajęcia plastyczne w wielu filiach ośrodka, między innymi: Artystyczne Ognisko Przedszkolne, Klub Nauczyciela, Centrum Artystyczne „ Radomska 13”.Obecnie pracuję w szkole, jest także instruktorem plastyki w Magazynie Sztuk.

Zawsze łączyłam pracę zawodową, z pasją twórczości plastycznej. Pracując jako nauczycielka plastyki, starałam się przede wszystkim uwrażliwiać na piękno sztuki, odkrywać nieznane możliwości ekspresji plastycznej, pobudzać do odbioru i przeżywania sztuki. Wielokrotnie podczas prowadzenia zajęć plastycznych w Magazynie Sztuk, mogłam odczuć satysfakcję z pracy z dziećmi. Spontaniczne zaangażowanie moich małych uczestników, ich otwarta wyobraźnia na świat oraz radość tworzenia, często były inspiracją w mojej własnej działalności plastycznej. Pracowałam w różnych dziedzinach sztuki, a w tym : malarstwo olejne, pastele, grafika, ceramika, tkactwo, batik,  decoupage, a ostatnio wyroby dekoracyjne z filcu i biżuteria.