Wystawa Anity Kulon

Dnia 2-12-2015, o godz. 19.00 zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii Anity Kulon.
Wernisaż odbędzie się w Ośrodku Kultury Oko, Warszawa, ul. Grójecka 75.

Urodzona w 1976 roku. Jest absolwentką szkoły artystycznej we Wrocławiu, ukończonej dyplomem z fotografii. Już w czasie szkoły pracowała jako wizażystka i stylistka we wrocławskich agencjach mody i reklamy.

Mieszka od 10 lat w Dublinie. Z pasją zajmuje się fotografowaniem zwłaszcza portretów. Fascynują ją twarze i emocje jakie można nimi przekazać. Jednoczenie uwielbia tworzyć kreacje, postacie nie do końca rzeczywiste.

Jak mówi Anita Kulon, tym co najbardziej lubi w swoich zdjęciach jest prezentowanie świata w niestandardowy, nierzeczywisty sposób . Każde zdjęcie to inna historia balansująca na granicy dobrego snu i sennego koszmaru, bajki z dobrym i złym zakończeniem jednocześnie. Większość z bohaterów zdjęć to postacie androgeniczne, bez wieku. Często nierealne z pogranicza snu i fantazji. Tym co Anita chce przekazać na swoich zdjęciach są emocje zarówno te brzydkie jak i te piękne, rzeczywiste i nierzeczywiste, realne i wymyślone. Makijaże i większość stylizacji do zdjęć wykonuje również sama. Współpracuje z modelem i stylistą Schollixem – Michałem Schollem.

Jak sama mówi fascynuje ja każdy etap pracy nad zdjęciami. Od pierwszego pomysłu, przez makijaż, wykonanie zdjęć aż do ostatniego momentu pracy przy obróbce.

Na swoim koncie ma kilka wyróżnień w międzynarodowych konkursach fotograficznych min Sony Photo Awards. Brała udział w licznych wystawach w Dublinie, m.in w tych które były częścią dorocznego festiwalu PhotoIreland, miesiąca fotografii w Irlandii. W październiku zeszłego roku miała miejsce jej solowa wystawa we Wrocławiu. Jej prace były kilkakrotnie opublikowane na stronie Photo Vogue Italia. Ma swoim koncie wiele publikacji w magazynach modowych, fotograficznych i artystycznych.

Zdjęcia Anity były publikowane na łamach magazynów:  Pokochaj Fotografie, Dark Beauty Magazine, Beauty Bizzar, The Vitti Fashion Magazine, Trionix, Elegant Magazine, Digital Photo Magazine, Eprawda, Flawless, 10 Mag, Get Inspired, Golden Age Magazine, Kalblut, LaDeDa magazine, New African Women Magzine, Vanquish Magazine, Visual Artist, Why Art.