Barbara Trojanowska

Barbara TrojanowskaCzasami podążam za krzywizną linii, szukając najdoskonalszej formy, która sama w sobie stanowiłaby cały sens obrazu… Tak właśnie powstają moje prace – dążę w nich do uzyskania zarówno harmonii kształtów, jak i kolorów. Wyraźnie widoczny jest w nich również wpływ studiów, jako że jestem absolwentką Politechniki Wrocławskiej. W efekcie nawet w moich najbardziej ulotnych dziełach można dopatrzeć się surowej geometrii i inżynierskiej precyzji.

Inspiracji do obrazów dostarcza mi również przyroda, jej nieprzewidywalność form i niesamowita kolorystyka. Moje spojrzenie na świat sztuki znacząco ukształtowali p. Jacek Malinowski i p. Krzysztof Niemirka, którzy na zawsze pozostawili swój ślad na mojej twórczości.

Pierwsze farby akrylowe kupił mi mąż, lecz długo leżały nieużywane w szafie. Gdy jednak pierwszy raz odważyłam się po nie sięgnąć, poczułam niesamowitą radość płynącą z malowania oraz wypełniający mnie spokój, co sprawiło, że już nie potrafię z tego zrezygnować. To miłość na całe życie.