Wystawa Stephanie Mirocha

Stephanie MirochaRozpoczęcie 18 września 2012 o godz. 19.00.
Galeria Zadra ul. Freta 44/46 Warszawa.

Stephanie Mirocha jest malarką z polskimi korzeniami, absolwentką University of Minesota. Mieszka w uroczym miasteczku Aitkin otoczonym lasami i jeziorami.To położenie pośród niemal dziewiczej przyrody stau Minnesota jest nieustającą inspiracją do nowych przedsięwzięć malarskich.

Stephanie maluje od zawsze, już w wieku 8 lat wyrażała siebie poprzez malarstwo zasiadając przy kuchennym stole rodzinnego domu z akwarelkami, które dostała od mamy.

Jej prace są inspirowane przyrodą, snami i twórczą wyobranią. Od kwiatów, pejzaży do surrealistycznych, zjawiskowych krajobrazów autorka przenosi swoje przezycia na płotno i papier wprowadzajac nas w klimat matafizycznych obrazów. W dorobku autorki znajdziemy równiez ilustracje do książek dla dzieci opisujących cykle życia ptaków i zwiarząt.

Maluje różnymi technikami i stylami, zarówno akwarelami jak i akrylami, czasami łącząc obie techniki. Rozwinęła technikę malarstwa fakturowego (impast) aby nadać swoim obrazom maksimum głębi i odpowiednią fakturę.

Od 1999 roku Stephanie Mirocha prezentuje i sprzedaje swoje prace na targach sztuki w środkow-zachodnich stanach Ameryki.

Za swoje prace otrzymała kilka nagród. Wraz z mężem Erlingiem Ellisonem otworzyli i prowadzą galerię „Otter Creations Gallery” gdzie prezentują kolekcje unikatowych dzieł atrystów Minnesoty.