Trzy Strony Obrazu (‚2007)

Trzy Strony Obrazu - zaproszenie

Wernisaż zorganizowany przez InfoGalerię (ul. Ząbkowska 36, Warszawa) obył się w dniu 24 kwietnia 2007 roku o godzinie 19.30
Swoje prace wystawiać będzie jeden z instruktorów Magazynu Sztuk – Marek Ejsmond-Ślusarczyk. Pozostali artyści to Mikołaj Chylak i Marek Zając.

O wystawie Trzy strony obrazu
Wystawa prezentuje dzieła trzech malarzy, związanych z pracownią 103 – miejscem w PZO przy ul. Grochowskiej, w którym nie tylko malują, ale tworzą wspólne projekty artystyczne. Mikołaj Chylak i Marek Zając na co dzień malują właśnie w 103. Marek Ejsmond-Ślusarczyk jest z pracownią związany, choć od jakiegoś czasu maluje we własnej pracowni poza Warszawą. Wystawa nie jest pierwszym artystycznym spotkaniem trójki malarzy, czego świadectwem jest zdjęcie z pleneru malarskiego, specjalnie wybrane przez nich na zaproszenie.

Trzy Strony Obrazu - plakat

Trzej twórcy przetrwali trudny moment wejścia w artystyczne życie po ukończeniu akademii na przełomie wieków i dokonali wyboru na korzyść malarstwa. Dzisiaj są to malarze dojrzali artystycznie i zdobywający pozycję na rynku sztuki. Każdy z nich wybrał własną drogę twórczą, przemyślał i przetworzył akademickie doświadczenia. W swoich kontaktach ze światem posługują się malarstwem. Wystawa „Trzy strony obrazu“ to dyskurs artystyczny pomiędzy ludźmi tego samego pokolenia, z których każdy na swój sposób rozwiązuje problem istnienia i relacji ze sztuką.

Wszyscy z dyplomami warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych doskonale radzą sobie z techniką malarską, a wspólnym mianownikiem łączącym ich twórczość jest niewątpliwie kolor, którym każdy z nich posługuje się w sposób mistrzowski, ale zupełnie odmienny. W warstwie twórczej ich obrazy łączy głębokie skupienie, namysł i pewność własnej sztuki. Dlatego, co nieczęste w dzisiejszej twórczości, wszystkie obrazy pełne są pasji i raczej udzielają odpowiedzi, niż stawiają pytania, co czyni tę ekspozycję szczególnie wartą uwagi.