VIII Poplenerowa Wystawa

VIII Poplenerowa WystawaDnia 1 grudnia 2012r. o godzinie 12.00 w Centrum Handlowym Blue City odbędzie się wernisaż VIII poplenerowej wystawy pracowni plastycznych Ośrodka Kultuty Ochoty.
Blue City Al. Jerozolimskie 179 poziom -1 (pawilon obok Saturna)

Poplenerowa wystawa pracowni plastycznych Ośrodka Kultury Ochoty  jest świętem wszystkich naszych uczniów i instruktorów.

Każdego roku wyjeżdżamy na plenery, podczas których tworzymy swoje prace od świtu do nocy korzystając z wolnych od obowiązków chwil oraz z okazji ucieczki od zgiełku dnia codziennego. Owocuje to zawsze całkiem pokaźnym dorobkiem.

Nasza wspólna VIII wystawa jest podsumowaniem 2012 r. W tym roku odbyło się kilka plenerów w różnych zakątkach Polski. Artyści przedstawiali otaczający ich krajobraz przy pomocy różnych technik malarskich. W ten sposób powstała bardzo ciekawa wystawa łącząca ze sobą subtelne i delikatne akwarele z wyrazistym malarstwem olejnym czy akrylowym, a także ciekawe prace wykonane w technice batiku, oraz dzieła jak mgła namalowane na jedwabiu.

Ceramika plenerowa powstawała w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku i w gościnnym Domu Sądeckim koło Łącka. Na dorocznej wystawie pokazujemy także dorobek większości naszych uczestników od lat 3 do 99. Swoje prace prezentują zarówno twórcy „ceramicznie zaawansowani” jak i osoby stawiające w glinie swoje pierwsze kroki. Pragniemy tym zachęcić wszystkich do odkrycia w sobie Artysty, bo w każdym z nas on drzemie. „Zostań gliniarzem” to nasze hasło.