Art Inn II

Art Inn IIART INN 2 festiwal i targi sztuki offowej.

Kliknij tutaj, aby pobrać/otworzyć pełną prezentację wydarzenia. (*.pdf, 881 kb)

Informacja prasowa. (*.pdf, 86 kb)

IDEA PROJEKTU

ART INN to pomysł na stworzenie wolnej przestrzeni (dla) artystów, w której do głosu nie dochodzą korekty profesorskie i opinie marszandów. Przestrzeń ta odbiega od sterylnych wnętrz galerii, pozostawiona jest swoboda odbioru i interpretacji. Sztuka traktowana jest tu jako inspiracja: niejednoznaczna i niejednorodna

ART INN łączy w sobie cechy festiwalu i targów, na których dochodzi do niczym nieskrępowanego kontaktu między odbiorcą a autorem dzieła, gdzie można wymienić swoje spostrzeżenia, porozmawiać z artystami, lub też kupić sobie coś dla siebie.

ART INN nie ogranicza dziedzin sztuki, łączy w jednej przestrzeni malarstwo, grafikę, rzeźbę, instalacje i wszystko, co się w tych ramach nie mieści. Także muzyka, sztuki wizualne czy performance znajdą swoje miejsce na tym wydarzeniu. Istotą ART INN jest przenikanie się sztuk, do prac statycznych dołącza muzyka, video, słowa.

FORMUŁA WYDARZENIA

ART INN trwa dwa dni: sobotę i niedzielę. Łączy w sobie ekspozycję prac plastycznych w zakamarkowych, postindustrialnych i niebanalnych przestrzeniach – w ciągu dnia, oraz wieczorną imprezę muzyczno-wizualną, która ma charakter klubowy o mocnym akcencie artystycznym.

Część wystawowa jest otwarta dla zwiedzających – potencjalnych klientów, przy każdym stanowisku można też porozmawiać z artystami. Do dyspozycji gości i wystawców pozostaje również zaplecze barowe, można więc spędzić w klubie dłuższą chwilę; spotkać się znajomymi, wypić kawę czy drinka, porozmawiać

PIERWSZA EDYCJA

Pierwsza edycja ART INN odbyła się w marcu 2011 w postindustrialnej przestrzeni nieistniejącego już warszawskiego klubu Ósmy Dzień Tygodnia. Dla organizatorów istotny jest fakt umieszczenia tego wydarzenia w miejscu otwartym i niebanalnym zarazem.

Ważne, by sztuka mogła się w nim dowolnie i spontanicznie rozgościć, a także żeby widz miał pole do swobodnego z nią kontaktu. Lokale postindustrialne zaadaptowane na przestrzenie klubowe są do tego idealne, gdyż goście ART INN mają dostęp do baru, mogą zostać dlużej na kawie czy obiedzie

Na liście artystów figurowało 40 osób.

Swoje prace malarskie, graficzne, fotograficzne, instalacje, rysunki, kolaże oraz rzeźby zaprezentowali:

Piotr Bednarski, Norbert Delman, Agnieszka Dellfina, Magdalena Franczak, Ewa Goral,
Karolina Jarosławska, Jarka Kawałko, Weronika Pawłowska, Natalia Różycka,
Jacek i Czesław Wiąckowie, Igor Yelpatow, Beata Wójcik, Anu Trzepańska,
gor Rudziński aka Niebieski, Agata Sasiuk, Zuza Szok, Paweł Tkaczyk,
Justyna Dybala, Alicja Janas, Maria Każmierska, Viol Orzechowska,
Marcin Sadalski, Łucja Styn, Michał Sobczak, Agnieszka Dellfina,
Grzegorz Gdula, Łukasz Cendrowski, Katarzyna Ławrynowicz,
Agata Grzybowska, Robert Nofikow, Wiorika Zagórowska,
Agnieszka Stanasiuk, Mario, Beata Talecka
oraz Paweł Zakrzewski

Nie zabrakło również sztuk audiowizualnych czy muzyki.

W specjalnej sali kinowej odbyły się pokazy videoartów Wioriki Zagórowskiej, Pawła Zakrzewskiego, Macieja Domańskiego, Krzysztofa Kudelskiego oraz Grzegorza Młynarskiego. Całość INNych Targów była dekorowana muzycznym tłem elektroniki kolektywu DJskiego MustNotSleep, a na zakończenie sobotniego dnia ART INN wystąpili Grzegorz Bruszewski i Kacper Peresada z poetycko-muzycznym performensem pt. Slamstep.

Podczas dwudniowych Targów klub Ósmy Dzień Tygodnia odwiedziło ponad 600 odwiedzających.

Część z nich zakupiła prace artystów. Komentarze były jak najlepsze, zarówno wystawcy, jak i goście byli zachwyceni pomysłem i zadeklarowali chęć udziału w następnych edycjach.Ponadto organizatorzy zdobyli wiele cennych rad i wysłuchali spostrzeżeń, które na pewno okażą się przydatne przy kolejnej edycji.

LATO I PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ†

ART INN to impreza cykliczna.

Trwają przygotowania do edycji jesiennej, wkrótce pojawi się informacja o naborze twórców do drugiej odsłony imprezy. W czasie wakacji organizujemy cykl autroskich wystaw ART INN NA LATO w odstępach dwutygodniowych w nowej warszawskiej przestrzeni klubowej Jedyne Wyjście. http://jedynewyjscie.pl/

DRUGA EDYCJA

Druga edycja ART INN – jesień 2011 będzie zakrojona na większą skalę. Organizatorzy znacznie poszerzą krąg wystawców, będzie mogło zaprezentować się nawet 60-ciu artystów, a także uruchomią lepiej wydzielone sfery sztuki: Sferę Muzyki, Sferę VideoArt, Sferę Performance oraz Sferę Design. Dlatego też jako miejsce na kolejny Festiwal wybrano znane warszawskie centrum artystyczne – 1500m2 do wynajęcia

W postindustrialnych przestrzeniach starej drukarni kartograficznejna codzień inicjowane są działania sztuki wszelkiego wymiaru od fotografii przez działania performerskie, muzyczne, multimedialne, instalacyjne czy warsztatowe. Miejsce to jest otwarte i chętnie współpracuje przy realizacji autorskich pomysłów niezależnych organizatorów. W założeniu wspiera i promuje ciekawe projekty i przedstawia nowatorskie formy artystycznego wyrazu. Podobne wydarzenia miały już miejsce i doskonale sprawdziły się w tej właśnie lokalizacji, m.in. targi mody i designu “Need For Street”, które wraz z każdą edycją gromadzą całe rzesze fanów i gości oraz ciekawych artystów a także znany cykl wymiany ubrań i gadżetów “Uwolnij Łacha”

W MEDIACH

Partnerzy medialni

Podczas pierwszej edycji wsparli nas medialnie:
Aktivist
Plac Defilad
TVN Warszawa

Ponadto media entuzjastycznie przyjęły informację o ART INN i chętnie publikowały materiały organizatorów dotyczące naboru prac, inauguracji projektu oraz artystów, którzy przyłączyli się do idei. W mediach pojawiło się sporo notatek promujących Targi. Poza doniesieniami partnerów medialnych, którzy szeroko wsparli promocję wydarzenia, do najciekawszych należaly publikacje w Co jest grane?, Gazecie Stołecznej, Życiu Warszawy, na portalu Independent, w telewizji internetowej Oognet.pl oraz wywiady radiowe dla Planeta FM, Chilli Zet.
W drugiej edycji ART INN krąg patronacki zostanie znacznie poszerzony o media ogólne a także tematyczne (sztuka, eventy, lifestyle).

ORGANIZATORZY

KONCEPT BOX

Fundacja wspierająca artystów i miejsca promujące kulturę a także zajmująca się organizacją autorskich wydarzeń z zakresu sztuki oraz kultury miejskiej. Przekształcona z agencji kreatywnej koncentruje specjalistów z dziedziny animacji kultury, marketingu i PR. W swoich celach przede wszystkim uwzględnia prężne wsparcie sektora kreatywnego i aktywne wzbogacanie kalendarza kulturalnego w stolicy.

https://www.facebook.com/konceptbox.pr
https://www.facebook.com/musicofthefuture
https://www.facebook.com/nowaminakultury

STOWARZYSZENIE TWÓRCÓW HOKUSPOKUS

Stowarzyszenie Hokuspokus powstało w kwietniu 2009 z inicjatywy niezależnej grupy Painthouse. Głównymi celami statutowymi stowarzyszenia jest wspieranie rozwoju kultury i sztuki, organizacja i promocja wystaw i multimedialnych wydarzeń artystycznych oraz edukacja kulturalna. Do dotychczasowych współpracowników Stowarzyszenia zaliczają się m.in. wydawnictwo Sztuka.pl, Służewski Dom Kultury, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Fundacja Promotor Art, Fundacja Orbis Pictus, Teatr Ateneum, OHP, portal www.kobiety.pl, Centralny Basen Artystyczny w Warszawie, OFF Festiwal Mysłowice, galeria Dada (Warszawa), galeria Zoya (Warszawa), galeria Sztuka na Piętrze (Olsztyn), Multikino Złote Tarasy, Cafe Wolność (Łódź), Piwnica Kany (Szczecin), Zagadka Coffee Bar, Sen Pszczoły, Turkusowa Lampa, agencja reklamowa Walk Group, przedszkole nr. 267 w Warszawie, Szkoła Podstawowa nr 336 w Warszawie i inni.

www.hokuspokus.art.pl

INFORMACJA PRASOWA

Warszawa, 13.09.2011
Informacja prasowa

Startuje nabór prac do 2. edycji ART INN

W dniach 22-23.10.2011 w znanym z zacięcia artystycznego i promocji sztuki niezależnej 1500m2 do wynajęcia odbędzie się ART INN – czyli Festiwal i Targi Sztuki Niezależnej. Jest to już druga edycja, pierwsza z powodzeniem odbyła się w marcu w Ósmym Dniu Tygodnia, gdzie zgromadzono prace ponad 40 artystów. Jesienne ART INN planowane jest ze znacznie większym rozmachem. Rozpoczął się nabór artystów.

ART INN to alternatywa dla komercyjnych galerii i targów: połączenie wydarzenia kulturalnego z promocją artystów a także z klubową formą spędzania czasu. Jest to także odpowiedź na wydarzenia targowe, które koncentrują artystów rękodzieła i masę ciekawych, choć z naszej perspektywy nie do końca “artystycznych” wyrobów użytkowych. Ta nowa formuła przeglądowej wystawy umożliwia zestawienie ze sobą prac twórców stosujących różnorodne techniki w ramach sztuki offowej (od malarstwa, przez grafikę po video art czy instalacje). Pozwala to na pokazanie swoich prac ciekawym artystom, którzy nie do końca odnajdują się w tradycyjnych galeriach. Tylko interesująca i niebanalna sztuka poradzi sobie i sprosta wyzwaniu wpisania się w postindustiralną przestrzeń na Solcu. Nie znajdziecie u nas sztuki użytkowej, nie będzie hand-made’u, niczego co ma funkcję inną niż estetyczna

Przez dwa dni w godzinach 12:00-20:00 1500m2 na Solcu będzie tętniło sztuką w każdym niemal jej aspekcie. Oprócz podziwiania dzieł, na gości będzie czekał dobrze zaopatrzony bar i wygodna część kawiarniana klubu, w tych dniach na barze będzie można również zakupić pyszne smakołyki od Panny Tarty. A wszystko to przy najciekawszej elektronice w mocną domieszką basu, którą zapewni nam kolektyw Mustnotsleep. Dwudniowe wydarzenie oprócz części targowej będzie oferowało masę imprez towarzyszących, zostaną uruchomione specjalne dodatkowe Strefy: Performance, Videoart, Experimental Music, Spoken-Word

Przygotowania do ART INN 2 rozpoczęte! Zapraszamy do wysyłania podglądów prac wraz z artystycznym bio na naszego maila:artinn.targowisko@gmail.com. Prosimy o maile zawierające 5-10 załączników – miniaturek prac w lekkich jpgach opatrzonych opisem techniki i informacją o wymiarach oraz krótki tekst o sobie. Przede wszystkim oczekujemy odpowiedzi na pytanie: “Dlaczego ja na ART INN?” oraz artystycznego CV, choć tak naprawdę nie musisz mieć ukończonych szkół a na koncie miliona wystaw, interesuje nas to co tworzysz i jakie masz do tego podejście.

Przydatne linki:
http://www.facebook.com/pages/ART-INN/206278119399106
http://www.artinn.art.pl

Videorelacja z poprzedniej edycji:
http://oognet.pl/content/details/690
http://www.tvnwarszawa.pl/rytm-miasta,news,zlap-niezla-sztuke-w-osmym-dniu-tygodnia,145340.html

Więcej informacji:
Anna Maria Żurek
ART INN koordynator
mail: artinn.targowisko@gmail.com
tel.: 667 333 23