Wyróżnienie dla Aleksandra Laszenko

Jury 39. Biennale Malarstwa BIELSKA JESIEё 2009 przyznało wyróżnienie honorowe artyście z Magazynu Sztuk – Aleksandrowi Laszenko.

Wyróżnienie dla Aleksandra LaszenkoKwalifikacja zgłoszeń do 39. Biennale Malarstwa „Bielska Jesień 2009” pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odbyła się w dniach 17 i 18 czerwca 2009 roku. Na konkurs zgłosiło się 398 artystów, którzy nadesłali 1.566 prac.

Do wystawy pokonkursowej jury zakwalifikowało 104 prace 37 artystów. Komisja zastrzegła sobie prawo do odrzucenia części prac po obejrzeniu ich w wersji oryginalnej. Przegląd i klasyfikacja obrazów odbyła się na podstawie prezentacji elektronicznej oraz oryginałów.

Podczas drugiego posiedzenia w dniu 24 września br. jury wybrało prace do nagród regulaminowych 39. Biennale Malarstwa „Bielska Jesień 2009”, odbywającego się pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jurorzy wybierali spośród 104 prac 37 artystów, które zostały zakwalifikowane do drugiego etapu konkursu. Oceniane były oryginały prac. Jurorzy głosowali w dwóch turach, w sposób jawny, decyzje podejmowali większością głosów. Przyznane zostały nagrody regulaminowe: Grand Prix, nagroda II i III oraz pięć wyróżnień regulaminowych (fundowanych). W tym roku jednym z artystów uhonorowanym tym wyróżnieniem został instruktor z Magazynu Sztuk, filii Ośrodka Kultury Ochoty – Aleksander Laszenko.

Wyróżnienie dla Aleksandra LaszenkoJury:
Jolanta Ciesielska
– historyk i krytyk sztuki, Łódź – przewodnicząca jury
Jan Michalski – historyk i krytyk sztuki, Galeria Zderzak, Kraków
Marek Puchała – artysta, dyrektor Biura Wystaw Artystycznych, Wrocław
Agata Smalcerz – historyk sztuki, dyrektor Galerii Bielskiej BWA, Bielsko-Biała
Leon Tarasewicz – artysta, wykładowca Akademii Sztuk Pięknych, Warszawa, Waliły k. Białegostoku.

Obrady odbywały się w obecności koordynatora biennale – Grażyny Cybulskiej, historyka sztuki, pracownika Galerii Bielskiej BWA w Bielsku-Białej. Więcej o artyście można dowiedzieć się na stronie Magazynu Sztuk.

Zapraszamy także na zajęcia z rysunku i malarstwa prowadzone pod okiem Aleksandra Laszenko do Magazynu Sztuk (Filtrowa 62, lok. 230) – każdy wtorek, od godziny 16.00 do 20.00.