Noc Muzeów

Program na Noc Muzeów 16 maja od godz. 19.00-01.00.

„Artyści Zmagazynowani” (Agnieszka Biardzka, Joanna Sułek-Malinowska, Katarzyna Saniewska- Popiołek, Marta Rutkowska, Aleksander laszenko, Marcin Malitka, Jacek Malinowski, Marek Ejsmond-Ślusarczyk, Tomek Staszewski).
Wystawa przedstawia dorobek malarski i fotograficzny z ostatniego roku artystów skupionych wokół Magazynu Sztuk, pracowni plastycznych na warszawskiej Ochocie – www.magazynsztuk.pl. Każdy tu prezentowany twórca przedstawi prace o własnym, dalece zindywidualizowanym stylu wypowiedzi plastycznej oraz w odmiennych technikach (klasyczne oleje na płótnie, akryl na płótnie, techniki własne, a także fotografikę) Tak duża różnorodność technik, doboru materiału, formy, pozwala lepiej wyrazić twórcze zamiary, pokazać jakie wpływy świata zewnętrznego kierują artystą w procesie twórczym.


Body Painting – autorstwa Agnieszki Biardzkiej „W jeden obraz wiele ciał” Happening mający na celu ukazanie jednostki jako elementu współuczestniczącego w tworzeniu CAŁOŚCI.

Każda JEDNOSTKA w swojej indywidualności stanowi wartość tylko na tle kompozycyjnej wspólnoty. Tylko JEDNOŚĆ† ducha i ciała – tego co ulotne i tego co materialne daje możliwość urzeczowienia artystycznej wizji świadczącej o potędze żywiołu nieskończonej, abstrakcyjnej myśli. JEDNOŚĆ† to siła.

Trzy ciała zostaną pomalowane we wzory stanowiące indywidualne obrazy. Zostaną pomalowane tak, aby po zbliżeniu się do siebie, niezależnie od pozycji, stanowiły jeden dopełniający się obraz stanowiący spójną kompozycję.

Happening odbędzie się w godz. 20.00 – 24.00


Pokaz filmowy „Successi” autorstwa Diany Łapin.
„Najpewniejszy sposób dla artysty aby tworzyć w sukcesie to realizować dzieło na sedesie!” Oto ironiczny sens wystawy „Su-ccessi” zaproponowanej przez Brunę Solinas. Autorka krótkiego filmu Dina Łapin przedstawia w sposób nietuzinkowy pomysł i realizację projektu, który miał miejsce w Genui.


Diana Łapin, Michał Hyjek, Łukasz Roth
„Pookaz 3”
(prezentacja multimedialna)
Tematem przewodnim prezentacji multimedialnej, łączącej w sobie elementy fotografii, wideo i audio jest CUT ART (sztuka cięcia). Zaprezentują go na wiele sposobów, pokazując różnorodność stylistyk i środków, które uzupełniają się w takim stopniu, jak charaktery młodych twórców. Troje bielszczan odwołuje się w swojej działalności artystycznej do problematyki społecznej i motywów ważnych w życiu codziennym człowieka.