Bielska Jesień 2015

42. BIENNALE MALARSTWA „BIELSKA JESIEŃ 2015”

Organizator – Galeria Bielska BWA, Bielsko-Biała.

Zgłoszenia prac do konkursu – do 30 kwietnia 2015.

Otwarcie wystawy, ogłoszenie wyników – 27 listopada, godz. 17.00
Galeria Bielska BWA w Bielsku-Białej ogłosiła kolejną edycję konkursu – 42. Biennale Malarstwa „Bielska Jesień 2015″. Patronat honorowy nad biennale objęła Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Małgorzata Omilanowska. Minister jest także fundatorem Grand Prix „Bielskiej Jesieni” w wysokości 30 tys. zł.

Biennale jest otwartym konkursem dla artystów malarzy. Po raz drugi w historii tego przedsięwzięcia, którego początki sięgają 1962 roku, prace mogą nadsyłać także artyści nieposiadający dyplomu wyższej uczelni artystycznej, ale legitymujący się aktywnością twórczą i dorobkiem. Jury, w którym zasiadają zapraszani przez organizatora znawcy najnowszej sztuki współczesnej, kwalifikuje prace do wystawy oraz nagradza i wyróżnia najlepsze obrazy.

Po raz drugi najciekawsze prace będą mogli wybierać także internauci w głosowaniu online za pośrednictwem strony internetowej „Bielskiej Jesieni”.

Zgłoszenia do konkursu i prace artystów galeria przyjmuje do 30 kwietnia br. Ogłoszenie wyników konkursu, otwarcie wystawy zaplanowano na piątek, 27 listopada 2015 roku o godz. 17.00. Nowością tegorocznej edycji będzie oprowadzanie jurorskie po wystawie – zapraszamy w następnym dniu, tj. w sobotę, 28 listopada 2015 o godz. 11.00.

Organizatorem biennale jest Galeria Bielska BWA w Bielsku-Białej.

Nagrody: Grand Prix Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (30 tys.zł),

II Nagroda Marszałka Województwa Śląskiego (20 tys. zł),

III Nagroda Prezydenta Bielska-Białej (10 tys. zł).

Fundatorami przyznawanych przez jury wyróżnień regulaminowych są tradycyjnie bielskie firmy. Istnieje możliwość przyznawania wyróżnień patronów medialnych.

Kurator – Grażyna Cybulska.

42. Biennale Malarstwa „Bielska Jesień 2015″ dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Szczegóły i regulamin biennale, karta zgłoszenia, terminarz konkursu i wystawy, pula nagród, a także zasady głosowania internetowego, oraz historia biennale, informacje i zdjęcia z poszczególnych edycji na odrębnej stronie internetowej „Bielskiej Jesieni”:
www.bj.galeriabielska.pl
a także na stronie internetowej galerii:
http://www.galeriabielska.pl/?d=details&sek=&idArt=1960

Galeria Bielska BWA,
Bielsko-Biała,
ul. 3 Maja 11
;

tel./faks 33 812 58 61, 33 812 41 19
e-mail: info@galeriabielska.pl, www.galeriabielska.pl

Dyrektor: Agata Smalcerz


Regulamin Biennale